تحصیل در آلمان|سرمایه گذاری در کانادا | موسسه اندیشه پویان | ویزای کاری

مهاجرت کاری به سوئیس

سوئیس  واقع در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن‌اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است همان‌طور که میدانید بسیاری از افراد هستند که قصد دارند از طریق ویزای کار وارد کشور شوند و در کنار اقامت در اتحادیه اروپا  که یک موضوع بسیار مهم هست درآمد بالایی را کسب کنند. کشورهایی همانند اتریش، آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی، سوئیس و … متقاضیان بسیار زیادی در رابطه با ویزای کار دارند که هدف اصلی این افراد کسب درآمد بالا و همچنین اقامت است.جمعیت این کشور بالغ‌بر هفت و نیم میلیون نفر است. ۶۴٪از این جمعیت زبان آلمانی‌زبان اولشان محسوب می‌شود که این زبان در قسمت‌های شمالی و مرکزی زبان اول است. ۱۹٪زبان فرانسوی‌زبان اولشان است که اکثراً در غرب این کشور زندگی می‌کنند. ۸٪به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند که غالباً در جنوب سوئیس ساکن هستند و تنها حدود یک درصد از آن‌ها به زبان رومانش صحبت می‌کنند که در قسمت جنوب شرقی این کشور هستند.
سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته‌شده است.
ویزای کار در کشور سوئیس از چندین راه  صورت می‌گیرد یکی از این راه‌ها گرفتن ویزای کار این است که فرد در کشور سوئیس یک دعوت‌نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت  معتبر در سوئیس است دریافت کند که فرد نیز می‌بایست شرایط موردنیاز را دارا باشد.سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است اما این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا(EFTA) است. در سال ۱۹۹۹میلادی سوئیس با اتحادیه اروپا قراردادی بست و عضوEFTA گردید.
یکی از شرایط لازم برای پذیرفته شدن ویزای کار این است که  در آگهی پذیرفته شوید که این موضوع طی مراحلی است که نخست ۳ماه در داخل کشور و بعد ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود چنانچه فرد مدنظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو استخدام نماید،هنگامی‌که فرد در این آگهی پذیرش شد می‌تواند برای گرفتن ویزا اقدام نماید.یکی از معتبرترین و راه‌هایی که در حال حاضر افراد می‌توانند از طریق آن وارد کشور سوئیس شوند و در آنجا مشغول به کار شوند داشتن joboffer و یا داشتن کارفرما  است در غیر این صورت افراد از طریق ویزای کار نمی‌توانند وارد کشور سوئیس شوند.البته افرادی که در کشورسوئیس فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند به‌راحتی این کارت را دریافت نمایند. به‌طور مثال اگر متقاضی مقطع لیسانس را در کشور سوئیس به پایان برساند می‌تواند بدون اینکه نگران برگشت یا ادامه تحصیل باشد این کارت را دریافت نماید و به دنبال کار مدنظر خود بگردد. اما این موضوع را هم نباید فراموش کنید که تحصیل در کشور سوئیس و داشتن یک زندگی خوب با فقط ۲۰ ساعت کار در هفته کار ساده‌ای نیست و دشوار است.همچنین اگر تصمیم به ادامه تحصیل در سوئیس دارید  حتماً باید از پشتوانه مالی قوی نیز برخوردار باشید.اخذ ویزای کار در کشور سوئیس امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی شود .همچنین فرد کارفرما در کشور سوئیس  می‌بایست بتواند پشتیبان متقاضی شود. باید توجه داشت اقدام برای ویزای کار بدون داشتن پشتیبان امری دشوار و سخت است و بهتر است بگوییم برای متقاضی امری دست‌یافتنی نیست.
کل پروسه‌ی گرفتن ویزای کار بین ۲تا ۹ماه به طول می‌انجامد که فرد متقاضی می‌تواند بعد از چند سال ( معمولاً ۲تا ۵سال) درخواست اقامت دائم بدهد و با قوانین کنونی که تعیین گردیده این امر به‌آسانی مقدور است. گرفتن ویزای کاری سوئیس بسیار سخت است و پروسه زمانی آن بسیار طولانی است ولی متقاضی می‌تواند با گرفتن ویزای کار در کشور اتریش و آلمان ویزای کاری در کشور سوئیس را هم به دست آورد.همچنین اداره‌ی مهاجرت آلمان در زمینه‌ی صدور ویزای کاری به‌صورت فوق‌العاده‌ای برای بعضی مشاغل ویزای کار آلمان را صادر می‌نماید. امتیاز ویژه این است که اکنون برای گرفتن ویزای کار آلمان نیازی به مدرک زبان نیست، ولی طبیعتاً برای پیدا کردن کار در آلمان و موفقیت در مصاحبه‌ی کاری، دانستن زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح مطلوبی موردنیاز است..
متقاضی برای ویزای جستجوی کار به مدت ۶ ماه در اتریش به ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز احتیاج دارد، که پس از موافقت اصولی اداره کار اتریش  برای ۶ ماه وارد خاک اتریش می‌شود که به‌منظور پیدا کردن کار است ونیز پس از پیدا کردن کار و بستن قرارداد کاری با کارفرما مدارک  برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه ارائه می‌شود و پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت  صادر می‌شود .

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مهاجرت مهندسین
مهاجرت پزشکان

BLUE CARD VS JOB SEEKER

۱۳۹۷-۱۱-۱۴ در ۵:۲۴ ق.ظ

پکیج ویژه مهاجرت کاری به آلمان

۱۳۹۷-۰۵-۰۴ در ۴:۲۵ ق.ظ